Besplatne usluge teleoperatera
Autor: Administrator , 14. 3. 2020.

Neki od telekomunikacijskih operatera odlučili su olakšati učenicima i roditeljima, te će od ponedjeljka neke od svojih usluga učenicima pružati besplatno.

Više pročitajte pod Opširnije.

Tele2 je omogućio svim korisnicima besplatan pristup obrazovnim sadržajima koje omogućava CARNETova mreža, uz korištenje elektroničkog identiteta u sustavu AAI@EduHr.

Iskon Internet će u ponedjeljak, 16.3. svim korisnicima Iskon.Mobile tarife aktivirati 15 GB prometa besplatno. Također, pristup programima nastave na daljinu bit će besplatan (tzv. zero rate) putem mobitela.
Svim Iskon.TV korisnicima uključiti će Snimalicu 7 dana na kanale HRT3 i Sportska televizija, kako bi učenici nižih razreda mogli uspješno pratiti nastavu bilo kad tijekom dana i po potrebi više puta pregledati nastavno TV gradivo.

Hrvatski Telekom će svim privatnim i poslovnim pretplatnicima od ponedjeljka, 16. ožujka, omogućiti 15 GB prometa u narednih 30 dana, a korisnicima na bonove dodatnih 2 GB. Svi korisnici će dobiti SMS obavijest u trenutku aktivacije dodatnih gigabajta.
Za školarce, u vrijeme dok se nastava bude održava na daljinu, osigurali su besplatan pristup programu „Škola za život”.
Također u MAXtv Videoteci dostupna je usluga instrukcije.hr koja je odlična pomoć u savladavanju gradiva iz matematike za osnovnu i srednju školu. Sve video instrukcije su napravljene po programu školskog kurikuluma i svaki školarac kod kuće može vježbati i naučiti kako rješavati zadatke iz matematike različitih razina. Također, kako bi se olakšalo praćenje nastave putem televizije uključena je Snimalica na svim HRT programima.

Vijest je preuzeta sa portala www.24sata.hr.