PhotoMath
Autor: Administrator , 28. 10. 2014.

Hrvatska tvrtka MICROblink razvila je aplikaciju koja uz pomoć kamere smarthphonea omogućuje lakše i brže rješavanje matematičkih zadataka.
Aplikacija radi tako što kamerom svog telefona skenirate zadatak te kroz samo nekoliko trenutaka dobivate ispisani rezultat, ali imate i mogućnost pogledati cijeli postupak rješavanja zadatka. Autori smatraju kako vam ova aplikacija može uveliko pomoći u svadavanju poteškoća te olakšati svadavanje gradiva matematike.
Za sada je ovom aplikacijom moguće rješavati matematičke zadatke osnovne škole.
Dostupna je za  iOS i Windows Phone, a verzija za Android trebala bi stići početkom iduće godine.

U samo tjedan dana, koliko je prošlo od predstavljanja aplikacije, već je 5 milijuna ljudi preuzelo aplikaciju na svoje uređaje.