„Dan sigurnijeg interneta“ 09.02.2021.
Autor: Filip Likarević, 18. 2. 2021.

Poštovani roditelji,

i u ovoj školskoj godini smo obilježili Dan sigurnijeg interneta 9. veljače 2021., na satovima razrednika i na nastavi informatike.

Budući da je ova tema kompleksna i zahtijeva sveobuhvatan pristup u prevenciji neprihvatljivog ponašanja na internetu, a s ciljem sigurnosti naših učenika te prevencije nasilja na internetu, ovdje imate mogućnost pročitati ovogodišnju brošuru HAKOM-a "Kako se zaštiti u svijetu interneta i mobilnih telefona" koja se nalazi na kraju ove objave.

U svrhu zaštite djece na internetu pogledajte HAKOM-ov "Video o zaštiti djece na internetu":

Predlažemo da zajedno sa svojom djecom razgovarate o svim rizicima i opasnostima interneta te ih usmjerite na načine osobne zaštite u virtualnom svijetu. Također je važno osvijestiti i posljedice njihovih eventualnih neprimjerenih ponašanja prema drugima.

Hvala vam na pažnji.